Placentární (porodní, bonding) deka

Z hedvábného červeného brokátu šitá placentární (placentová, porodní, bonding) deka. Jemná, lehoučká a zároveň hřejivá deka, díky svým vlastnostem ideální k provázení prvního kontaktu s Vaším děťátkem.

1 300 Kč
2 týdny od objednávky

Spočinout

V tichém objetí

Na těle matky

Pocítit přijetí

Teplo

Bezpečí

Lásku

Klid

 

 

Dovolí-li to zdravotní stav Vás i Vašeho děťátka, je bonding (nepřerušovaný kontakt s Vaším dítětem bezprostředně po porodu) ideální a zodpovědnou volbou. Přivinutím děťátka na svou kůži společně transformujete a zároveň tvoříte nová emocionální, fyzická i duševní spojení, která vás oba v životě ovlivňují, obohacují.

Placentární dekou můžete v těchto vzácných chvílích po porodu sebe i své miminko jemně přikrýt a podpořit tak pocit tepla a bezpečí, který oba potřebujete k vytvoření těchto spojení, pro klidné první přisátí a zahájení kojení. Později můžete placentární deku použít rovněž jako přikrývku či jako přebalovací, kojící, hrací deku apod.

 

Barvou deky je barva červená. Červená je spojena s přírodními silami Země (Matky), s energií, jejímž záměrem je tvořit život. Je barvou pulzujícího života. Přináší pocit bezpečí, uzemnění, stability a opory. Symbolicky utváří a podporuje vše, co je popsáno výše.

 

Rozměry deky: 70x100 cm (± 5 cm)

 

UPOZORNĚNÍ: Deku nepoužívejte při alergii na hedvábí!

Pokyny k údržbě: ruční praní (max. 40 stupňů), nebělit, nesušit v sušičce, žehlit při max. teplotě žehlicí plochy 110° (žehlení parou může způsobit nevratné poškození), lze chemicky čistit.

Pozn. k objednávce: placentární deky šiji na zakázku. Zpravidla jsou doručovány do 2 týdnů od objednání, resp. připsání platby na účet

 

 

"Ze strany matky je vědomý porod (s vědomým přijetím neurčitosti, vlastní zodpovědnosti i Vědomí přesahující zkušenosti v podobě cesty přicházejícího dítěte) a následný bonding její přirozenou, vědomou vlastní volbou. Zrozením, převzetím dítěte do matčiných rukou a přivinutím jej na nahou kůži, přivyká novorozenec změně, přechodu stavu Vědomí, za klidné přítomnosti a jistoty matky. Dochází k prvnímu přisátí a zahájení kojení. K fyzické, emocionální, mentální a duševní transformaci ženy v matku, k přijetí dítěte s vědomím provázanosti a zároveň odlišnosti, oddělenosti Vědomí."

(Z knihy (Ne)naplněné pouto matek a dcer)

 

 

Kód Kód: 44
Kategorie: Porodní deky