• 1 z 3

Placentární (bonding) deka

Neohodnoceno
 

Placentární, červená bonding deka k provázení prvních kontaktů s novorozeňátkem.

Dostupnost Na dotaz
1 180 Kč
   
Kód produktu 135
Kategorie Porodní deky
 

Placentární (bonding) deka z hedvábného červeného brokátu. Jemná, lehoučká a zároveň hřejivá deka, díky svým vlastnostem ideální k provázení prvních kontaktů s vaším novorozeňátkem.

 

Spočinout

v tichém objetí.

Na těle matky.

Pocítit přijetí.

Teplo.

Bezpečí.

Lásku.

Klid.

 

Dovolí-li to zdravotní stav Vás i Vašeho děťátka, je bonding (nepřerušovaný kontakt s Vaším dítětem bezprostředně po porodu) ideální a zodpovědnou volbou. Přivinutím děťátka na svou kůži společně transformujete a zároveň tvoříte nová emocionální, fyzická a duševní spojení, která vás oba v životě ovlivňují, obohacují.

Placentární dekou můžete v těchto vzácných chvílích po porodu sebe i své miminko jemně přikrýt a podpořit tak pocit tepla a bezpečí, který oba potřebujete k vytvoření těchto spojení, pro klidné první přisátí a zahájení kojení. Později můžete placentární deku použít rovněž jako přikrývku či jako přebalovací, kojící, hrací deku apod.

Barvou deky je barva červená. Červená je spojena s přírodními silami Země (Matky), s energií, jejímž záměrem je tvořit život. Je barvou pulzujícího života. Přináší pocit bezpečí, uzemnění, stability a opory. Symbolicky utváří a podporuje vše, co je popsáno výše.

 

Rozměry deky: 70x100 cm (± 5 cm)

UPOZORNĚNÍ! Deku nepoužívejte při alergii na hedvábí!

Pokyny k údržbě: ruční praní (max. 40 stupňů), nebělit, nesušit v sušičce, žehlit při max. teplotě žehlicí plochy 110° (žehlení parou může způsobit nevratné poškození), lze chemicky čistit.

 

"Vědomý porod

Dítě je projevem Lásky a matka si je toho vědoma. Stává se společníkem pozemské cesty svých dětí.

Ze strany matky je vědomý porod (s vědomým přijetím jeho neurčitosti, vlastní zodpovědnosti i Vědomí přesahující zkušenosti v podobě cesty přicházejícího dítěte) a následné přizpůsobení podmínek pro vytváření přirozeného průběhu porodní vazby, její přirozenou, vlastní volbou. Zrozením (převzetím) dítěte do matčiných rukou a přivinutím jej na nahou kůži, přivyká novorozenec změně, přechodu světů, za klidné jistoty a přítomnosti matky. Dochází k prvnímu přisátí a zahájení kojení. K transformaci Vědomí ženy, matky, vědomým prožitkem Lásky. Prožitkem naplňujícím podstatu vazby dítěte a matky.

Prožitek Lásky otevírá cestu z bolesti a utrpení.

Nepřerušováním pupečníku, lotosovým porodem (ponecháním dítěte ve spojení s placentou do chvíle, kdy se, vedeno vnitřním popudem, tělo dítěte přirozeně odloučí, oddělí od pupečníku), dostává se dítěti potřebné krve (Krve) - hmotné i ne-hmotné výživy v podobě podpory předků při přechodu dítěte z jemno-hmotných světů do světa hmoty (náruče matky) i jeho začleňování se do úzké i širší rodiny, společenství a společnosti."

(z knihy (Ne)naplněné pouto matek a dcer)

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.