• 1 z 3

Rubášek

Neohodnoceno
 

Deka k rituálním rozloučení se s mrtvým dítětem.

Dostupnost Na dotaz
1 180 Kč
   
Kód produktu 138
Kategorie Porodní deky
 

Z hedvábného zeleného brokátu šitá deka - rubášek pro uctění cesty dětí, jejichž srdce přestala bít v matčině lůně či krátce po příchodu na tento svět a pro rituál rozloučení se s mrtvým děťátkem.

 

Odchod miminka v začátcích i pozdějších fázích těhotenství, porod mrtvého dítěte či úmrtí dítěte krátce po porodu - tabuizované  a (bolestí) zraněními zatížené prosté lidské osudy přenášející se ženskými liniemi rodu, přesahující nás hloubkou lidské zkušenosti. 

Dovolme bolesti, aby nás objala a prostoupila. Dovolme srdci otevřít se a dechu spočinout. Za klidné přítomnosti svých mužů spatřeme ve svých dětech Průvodce i duchovní provázanost našich cest.

 

Nezačínáme.

Nekončíme.

Rozpínáme se.

Vibrujeme.

V záblescích

Nekonečno.

 Láska.

 

Láska je prosta slov a činů.

Nelze ji nárokovat na nikoho z nás.

 

Láska

 

Věčnost zachycená v jediném okamžiku.

Prochází na okamžik námi,

stáváme se tím okamžikem, stáváme se Láskou a přivádíme ji zpět do našich životů.

Abychom odpoutáním se od bolesti opustili představy a lpění.

Sobě i druhým odpustili

a život v sobě naplněni žili.

Protože

není viníků,

ani obětí.

Procházíme životem i smrtí,

světlem i stínem,

dobrem i zlem.

Jsme dvěma tvářemi i vším mezi tím. Sjednocením polarit. Láskou.

 

Procházíte-li některou z těchto životních zkušeností, kéž vám při ní tyto deky co nejlépe poslouží. Kéž vám, vašemu děťátku i celé rodině symbolicky přinesou jemnou, láskyplnou podporu a péči ve dnech zármutku a bolesti. Kéž spolu s tím napomohou přijít obrazu poznání přesahujícímu celou situaci - hlubokému prožitku klidného přijetí i odevzdání dítěte (jeho) Životu a zároveň přitakání a vědomé zpracování této (prosté lidské) zkušenosti.

Do deky můžete děťátko jemně zahalit, přivítat ho u vás a zároveň se s ním rozloučit a později ho v ní pohřbít na vám blízkém místě.

Obřad rozloučení, symbolického uctění cesty dítěte a uvolnění můžete prožít i po letech, pokud je rána stále živá.

 

Barvou na dece je zelená a bílá.

Zelená symbolizuje Kruh života, moudrost Přírody. Proces zrození, umírání i smrti v nelineárním a neurčitém pojetí, jakožto neoddělitelnou, přirozenou součást individuálního i kolektivního pole lidského Vědomí. Jakékoliv snahy o odstranění, vytěsnění těchto přirozených procesů z Vědomí, přináší jen setrvávání v marném boji a utrpení. V pocitu odpovědnosti a z něj pramenící úzkosti, kterou jsme hnáni ke kontrolovanému, podřízenému (námi! řízenému) chování, ke kterému pociťujeme nutkání. K závislosti.

Bílá je slib pro nové začátky.

 

Rozměry deky: 70x100 cm (± 5 cm)

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.